Sterylizacja

Generalną dewizą w mojej pracy jest zapewnienie klientom poczucia maksymalnego bezpieczeństwa podczas wykonywania zabiegów tatuowania, kolczykowania, usuwania tatuażu, czy też makijażu permanentnego.

 

Podstawowe zasady bezpieczeństwa

-        Sterylne igły -  Używam do pracy tylko i wyłącznie sterylnych igieł.

Otwieranie igieł  i zakładanie do maszynek odbywa się zawsze w obecności klienta, który własnoręcznym podpisem potwierdza  ten fakt. oraz datę ważności sterylizacji umieszczoną na opakowaniu.

-        Autoklaw -  Wielorazowe elementy maszynek jak rury i dzioby oraz narzędzia do piercingu poddawane są procesowi sterylizacji w autoklawie po wcześniejszej wstępnej sterylizacji  kąpielowej w roztworze preparatu sekusept.

-        Sterylne kolczyki – Do kolczykowania używam tylko sterylnych kolczyków.

Są one sterylizowane w autoklawie. Na opakowaniach jest specjalne oznaczenie, które potwierdza  fakt  przeprowadzonego procesu sterylizacji .

-        Sterylne rękawice  -  Do piercingu używam tylko sterylnych rękawic. Nigdy nie używamy rękawic sprzedawanych w aptekach w dużych  pudełkach na sztuki.

-        Dezynfekcja  -  Każdorazowa dokładna dezynfekcja miejsca pracy po wykonaniu usługi odpowiednimi preparatami do dezynfekcji powierzchni.

 

Procedury stosowane w moim studio zostały pozytywnie zaopiniowane przez Sanepid.

Nowoczesny autoklaw, którym dysponuję  jest pod stałą kontrolą Sanepidu, w którym okresowo przeprowadzane są testy sprawdzając skuteczność przeprowadzanych w nim zabiegów sterylizacji.