Mikropigmentacja włosów

Mikropigmentacja włosów to najnowszy sposób na zamaskowanie łysiny,  przerzedzonych włosów, łysienia plackowatego, miejsc po bliznach, spłycenie zakoli.

Metodę tę można stosować zarówno u mężczyzn jak i u kobiet.

 Mężczyżni -Metoda polega w skrócie na wytatuowaniu na skórze „włosków”, przez co tworzymy doskonałą imitację krótko ostrzyżonych włosów (jak po maszynce). Podczas zabiegu indywidualnie określa się obszar ,na którym wytatuujemy mikro -włoski. Każdy włosek tatuowany jest osobno przez co ich ułożenie jest bardziej naturalne.Kobiety – W przypadku łysienia plackowatego wytatuowane mikro-włoski powodują ,że skóra jest ciemniejsza przez co ubytki włosów nie są tak widoczne.

W metodzie tej wykorzystuje się pigmenty oparte tylko i wyłącznie na składnikach naturalnych (nie są to tusze do tatuażu, gdyż w swym składzie zawierają m.in. tlenki metali).

Efekt utrzymuje się na włosach od roku  do trzech lat. Czy jest to wada ,czy zaleta? …zdecydowanie zaleta, ponieważ z biegiem czasu linia naturalnych włosów zmienia się , zakola się powiększają.

Ktoś by powiedział ,że można do tatuować nowe „włoski” i wszystko będzie w porządku. Z czasem zmienia się kolor naszych włosów, dochodzą włosy siwe , ponadto pod wpływem czasu i promieni UV zmienia się nieco odcień wytatuowanych mikro-włosków. Dorobienie  nowych będzie wiązało się z ich nieco innym kolorem i widać będzie różnicę.

Zabieg zdecydowanie podwyższa samoocenę przy kosztach wielokrotnie mniejszych niż klasyczne przeszczepianie włosów.